Launcher

Informace o vývoji aplikací...
Avatar
Silveralius
Vývojář jádra
Příspěvky: 29
Kontakty:

Launcher

Příspěvek od Silveralius » 14. listopad 2017 (11:40:27)

Již při spuštění testovacího serveru jsem vycítil potřebu doplnit do Launcheru podporu pro Legion. Ovšem zašel jsem ještě dál. Launcher podporuje jakýkoliv (nevím jak Vanila) vydaný datadisk. Plus je z něj možné spouštět nejenom wow.

Později zde zdám odkaz na repozitář a odkaz na stažení.
Prozatím tedy:
1. Launcher podporuje Legion.
2. Je u něj možnost si vybrat zdali se má nebo nemá pracovat s realmlistem/configem a zdali se má mazat složka Cache.
3. Do jisté míry podporuje změnu barvy pozadí.
4. Pomocí mého dll se dokáže i sám aktualizovat.
5. A obsahuje všechny předchozí funkcionality. Tedy čtení novinek z RSS, odkazy na fórum, webovky, bugtracker a fb. No a samozřejmně spuštění jakéhokoliv programu ke kterému zadáte cestu.

Do budoucna plánuji.
1. Možnost změny obrázků.
2. Nastylování stahování.
3. Respozitivitu.

Od vás bych případně chtěl nějaké návrhy co by bylo vhodné do Launcheru zapracovat.

Odkaz na poslední verzi. Nezaručuji její spolehlivost jedná se o testovací verzi. Ale snad by to měla být poslední stabilní verze.
https://bitbucket.org/Silveralius/launc ... uncher.exe
Obrázek

Avatar
Gregory
Vedoucí vývoje
Příspěvky: 73
Bydliště: near Pilsen
Kontakty:

Re: Launcher

Příspěvek od Gregory » 14. listopad 2017 (11:46:15)

Super, to by bylo parádní. Měl bys něco proti, kdybych ti navrhnul přesun repozitáře ke všemu ostatnímu na github? Měl bys k tomu pochopitelně plnej přístup a byl bys tedy stále autorem toho projektu, jen by to bylo na jednom místě. Tohle tedy zahrnuje zdrojáky opensourcovat, jako zbytek projektu.

Avatar
Silveralius
Vývojář jádra
Příspěvky: 29
Kontakty:

Re: Launcher

Příspěvek od Silveralius » 14. listopad 2017 (12:08:18)

Nejsem proti. Ovšem autorem zdrojáků jsem já, ale vlastníkem repositáře je Artisan. Takže buď aktuální verzi nahraji na jiný repositář nebo se pak doma podívám jestli mám práva přizvat k projektu ještě někoho. Repozitář je tady na adrese: https://bitbucket.org/ivanbenovic/ice_launcher
Obrázek

Avatar
Gregory
Vedoucí vývoje
Příspěvky: 73
Bydliště: near Pilsen
Kontakty:

Re: Launcher

Příspěvek od Gregory » 14. listopad 2017 (13:51:37)

To ano, ale máme organizaci na githubu, tak aby to bylo po kupě, tzn. přidal by se tam akorát remote a pushnul bys do něj. Zařídim ti tedy na githubu repozitář, a až budeme mít nějak sepsáno, tak bys to tak překlopil.

Avatar
Kattnienika
Správkyně fóra
Příspěvky: 97
Bydliště: Hostinné
Kontakty:

Re: Launcher

Příspěvek od Kattnienika » 14. listopad 2017 (14:25:21)

Jinak launcher můžeš ke stažení dávat do sekce: Ke stažení - World of Warcraft.

Práva jsou opravená, takže GM Helper už může také zapisovat. Jinak navrhuji (pro archivaci) každou uvolněnou verzi do samostatného tématu. Ať pak není potřeba projíždět na 10 stránku tématu k nalezení nejnovější verze.

Do předmětu by bylo dobré dávat i číslo vydané verze. Po vydání novější verze se může do starého tématu hodit příspěvek s odkazem na novou verzi a staré téma uzamknout (stačí nahlásit, někdo s moderátorskými právy se o to postará).

Jinak pro info k sekci ke stažení. Slouží pouze pro zveřejnění věcí ke stažení. Samotnou diskuzi k tomu směřovat do vývojářských sekcí. Děkuji :-)
Za chybnou terminologii se omlouvám, přeci jen jsem jenom žena. :-)

Za překlepy se omlouvám, většinou píšu z "chytrého" telefonu. :-)

Avatar
Gregory
Vedoucí vývoje
Příspěvky: 73
Bydliště: near Pilsen
Kontakty:

Re: Launcher

Příspěvek od Gregory » 10. prosinec 2017 (17:17:45)

Ještě mě napadá.. co udělat z launcheru podobnej hub jako má Blizzard právě Battle.net? Tedy krom toho, že tam bude launcher na WoWko, co bude umět X věcí (důležitý info, changelog, spustit hru s upraveným Wow.exe a launcherem, ..), tak by tam byl i nějakej serverovej hub (důležitý info, changelog ostatních komponent, ..) a pak možnost tam mít i další hry? Jde mi o to, že výhledově, až tak za rok, mam v plánu předělávat deskovou hru, co právě vyrábíme, do podoby PC hry. Myslim si, že taková platforma by mohla bejt fajn i do budoucna, pokud bychom eventuelně chtěli provozovat i jinou hru (což tedy asi v dohlednu nehrozí, ale co kdyby).

Avatar
Silveralius
Vývojář jádra
Příspěvky: 29
Kontakty:

Re: Launcher

Příspěvek od Silveralius » 10. prosinec 2017 (20:22:57)

Možné to je a také mě to již napadlo. Sice zrovna teď nemám čas pracovat na nové designu, ale v podstatě mě napadlo nějakým způsobem okopírovat design toho blizárdího Launcheru a trochu ho graficky vylepšit a přidat mu pár funkcionalit.
Až budu mít chvíli volného času mohl bych navrhnout design.
Backend by zůstal stejný jen design bych nasadil nový. Ono už na jeden problém jsem narazil a to co s oranžově hořícím tlačítkem PLAY :) A tedy když bych poupravil design tak by to neměl být problém :)
A budeme chtít zapracovat do launcheru i podporu patchování wow.exe? Nebo to necháme na uživateli, že si jej musí nahradit? Já abych věděl do budoucna.
Obrázek

Avatar
Gregory
Vedoucí vývoje
Příspěvky: 73
Bydliště: near Pilsen
Kontakty:

Re: Launcher

Příspěvek od Gregory » 10. prosinec 2017 (20:55:33)

V pohodě, zatim se bavíme o tom, jak to může vypadat výhledově. Pokud by to nebyl problém zapracovat tak, abychom mohli mít vícero systémů, který jde poklikat ("Celý server", "World of Warcraft: Legion", "Custom hra 1", ..), tak by to bylo super.

Co se týče patchování Wow.exe, tady je trochu zase problém s licencema a podobnejma lofasárnama, ale šel bych asi cestou takovou, že bych normálně do Launcheru udělal patchování (resp. nahrazování stažitelným Wow.exe, resp. stažení patcheru a jeho spuštění). Tak jako tak by bylo lepší mít Launcher koncipován tak, aby případný hráč musel udělat co nejmíň proto, aby se dostal do hry - ideálně jen stahnul Launcher a zmačknul "Play".

Avatar
Kattnienika
Správkyně fóra
Příspěvky: 97
Bydliště: Hostinné
Kontakty:

Re: Launcher

Příspěvek od Kattnienika » 11. prosinec 2017 (6:06:21)

Pokud budou do budoucna přibývat další hry (což budou) tak bych to viděla takhle:

Při spuštění launcheru se objeví "úvodní stránka" s centrálními Informace ze serveru (tedy důležité info + changelog pro webovky, fórum,... prostě věci co se netýkají přímo nějaké hry ale jsou všeobecné pro všechny). A samotný changelog dané hry by se zobrazil až po kliknutí na ikonku hry (tedy zobrazení stránky s hrou v launcheru).

To by mohlo přidat na přehlednosti.
Za chybnou terminologii se omlouvám, přeci jen jsem jenom žena. :-)

Za překlepy se omlouvám, většinou píšu z "chytrého" telefonu. :-)

Avatar
Gregory
Vedoucí vývoje
Příspěvky: 73
Bydliště: near Pilsen
Kontakty:

Re: Launcher

Příspěvek od Gregory » 11. prosinec 2017 (6:43:33)

Tak nějak jsem to myslel - v podstatě jako to má Blizz s Battle.net klientem.

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Zpět na „Aplikace“