Launcher

Informace o vývoji aplikací...
Avatar
Kattnienika
Správkyně fóra
Příspěvky: 97
Bydliště: Hostinné
Kontakty:

Re: Launcher

Příspěvek od Kattnienika » 11. prosinec 2017 (7:12:55)

Moje pracovní dělo věc jako Battle.net launcher nezvládá. Takže jak to u nich vypadá netuším. :-)
Za chybnou terminologii se omlouvám, přeci jen jsem jenom žena. :-)

Za překlepy se omlouvám, většinou píšu z "chytrého" telefonu. :-)

Avatar
Silveralius
Vývojář jádra
Příspěvky: 29
Kontakty:

Re: Launcher

Příspěvek od Silveralius » 11. prosinec 2017 (12:01:46)

Vypadá takhle :)
Ten design je celkem líbivý a tak se ho pokusím do jisté míry zkopírovat :)
Obrázek
Obrázek

Avatar
Kattnienika
Správkyně fóra
Příspěvky: 97
Bydliště: Hostinné
Kontakty:

Re: Launcher

Příspěvek od Kattnienika » 11. prosinec 2017 (16:25:30)

Tak to vypadá dobře. :-)

P.S.: Jestli chceš zachovat i avatar uživatele, tak by šel vytáhnout z phpBB. Ale to je taková maxi prkotina kdyby jsi se po večerech nudil. :-D
Za chybnou terminologii se omlouvám, přeci jen jsem jenom žena. :-)

Za překlepy se omlouvám, většinou píšu z "chytrého" telefonu. :-)

Avatar
Silveralius
Vývojář jádra
Příspěvky: 29
Kontakty:

Re: Launcher

Příspěvek od Silveralius » 11. prosinec 2017 (16:37:27)

Maxi prkotinu dělám už teď do bývalého launcheru a to možnost si kompletně změnit vzhled :D Tedy zatím barvy pozadí a popředí :D Netušila bys kolik to dá práce :D Ale vytažení ikony z phpBB je zajímavé. Někam si to zapíšu a budu na to poté myslet :)
Obrázek

Avatar
Kattnienika
Správkyně fóra
Příspěvky: 97
Bydliště: Hostinné
Kontakty:

Re: Launcher

Příspěvek od Kattnienika » 11. prosinec 2017 (16:44:12)

V phpBB totiž uživatel avatar má a pokud ne, zobrazíme tu "univerzální avatar". Vše je uložené na FTP. Takže by stačilo aby launcher zjistil jaký avatar na fóru je daného uživatele a ten pak zobrazil. Pokud ho tu mít nebude, zobrazí univerzální. :-D

Neboj, mám tu svojí práce až dost a ještě dosti před sebou. :-D
Za chybnou terminologii se omlouvám, přeci jen jsem jenom žena. :-)

Za překlepy se omlouvám, většinou píšu z "chytrého" telefonu. :-)

Avatar
Silveralius
Vývojář jádra
Příspěvky: 29
Kontakty:

Re: Launcher

Příspěvek od Silveralius » 11. prosinec 2017 (17:08:14)

Zrovna todle bych upřímně nerad řešil přes ftp. Ale spíš vytvořením nějaké api funkce. Popřípadě po přihlášení bych dostal id nebo něco uživatele a otrocky bych to zadal do pevné html adresy a tím získal ten avatar. FTP je na todle hodně pomalé a těžkopádné. Vytvoření nějaké api funkce, která mi vrátí odkaz na ten obrázek nebo rovnou obrázek je mnohem lepší. Poslal bych pouze ono id a hned bych měl obrázek.
Obrázek

Avatar
Kattnienika
Správkyně fóra
Příspěvky: 97
Bydliště: Hostinné
Kontakty:

Re: Launcher

Příspěvek od Kattnienika » 11. prosinec 2017 (17:39:39)

Mluvím jenom o tom, že jsou uložené u nás. Jak to udělat už jde tak trochu mimo mě. :-)

A navíc jsem ti dala špatnou informaci, né všechny jsou uložené u nás. Některé mohou být zobrazené přes odkaz na externí stránky. :-/
Za chybnou terminologii se omlouvám, přeci jen jsem jenom žena. :-)

Za překlepy se omlouvám, většinou píšu z "chytrého" telefonu. :-)

Avatar
Silveralius
Vývojář jádra
Příspěvky: 29
Kontakty:

Re: Launcher

Příspěvek od Silveralius » 30. prosinec 2017 (23:32:11)

Dobrá tak mám již hotový nějaký základní rozvržení aplikace něco málo na backendu atd..
No každopádně plánuji pro každou hru která bude v seznamu mít nějaké základní pozadí (a plánuji do budoucna dát možnost si ho změnit). Ovšem jako vždy na design jsem celkem levej a vnímání barev není má silná stránka ač se snažím přesto by se mi hodil názor většiny, jaký obrázek by se vám tam líbil.
Zatím sem dám pár návrhů, které jsem shromáždil, ale kdyby někdo měl nějaký svůj návrh tak se nebráním. Nejlépe je přímo s odkazem kde se dá stáhnout ze stránek autora, aby se dal autor kontaktovat a mohl bych s ním zkusit vyjednat možnost použití. Takže dev art asi ideální třeba.
No takže zde mé návrhy :)
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Mým favoritem je ten první. Ovšem všechny vypadají slušně :) Uvidím jestli bude potřeba i nějaký na loading screen :)
Obrázek

Avatar
Gregory
Vedoucí vývoje
Příspěvky: 73
Bydliště: near Pilsen
Kontakty:

Re: Launcher

Příspěvek od Gregory » 31. prosinec 2017 (2:07:45)

První nebo poslední jsou dost fajn, ovšem dost záleží na designu celý aplikace - pokud budou na plátně ovládací prvky, je potřeba to sladit i s nimi. Máš nějaký nástřel UX?

Avatar
Silveralius
Vývojář jádra
Příspěvky: 29
Kontakty:

Re: Launcher

Příspěvek od Silveralius » 11. leden 2018 (11:08:33)

Nástřel mám :)
Obrázek
Obrázek

Ještě mě napadlo, když přízvisko projektu bude Dalaran Academy tak tam dát na pozadí Dalaran :)

Plus do budoucna plánuji nechat možnost výběru barvy. Zatím jediné co je externí tak je to pozadí. Jinak vše ostatní je kresleno přímo v aplikaci a tedy můžu globálně všemu přiřadit jeden zdroj barvy. Nebo mít pro každou hru jinou bravu to už je jen na tam kam se to bude vyvíjet :)
A samozřejmně plánuji i možnost změny pozadí. Takže si tam každej bude moct dát co se mu zlíbí :)
Obrázek

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Zpět na „Aplikace“