Propojení účtů

Diskuze o globálním vývoji...
Avatar
Kattnienika
Správkyně fóra
Příspěvky: 97
Bydliště: Hostinné
Kontakty:

Re: Propojení účtů

Příspěvek od Kattnienika » 6. prosinec 2017 (14:40:31)

Já jsem jedině pro.

Jenom mi prozraď, jak to časově vidíš. Pořád předpokládám, že tohle bude muset být hotové dříve než bude fórum otevřené veřejnosti (= registrovaní na fórum)?
Za chybnou terminologii se omlouvám, přeci jen jsem jenom žena. :-)

Za překlepy se omlouvám, většinou píšu z "chytrého" telefonu. :-)

Avatar
Gregory
Vedoucí vývoje
Příspěvky: 73
Bydliště: near Pilsen
Kontakty:

Re: Propojení účtů

Příspěvek od Gregory » 6. prosinec 2017 (15:02:49)

Prioritou je vyvinout Anveenu, pracuji na základu ("frameworku"), který snad co nejdříve pushnu do repozitáře. Pak musím zprovoznit přihlašování (skoro je, na tom testuju), definici projektů a spouštění deploy skriptů s parametry tam definovanými. Jakmile bude tohle hotovo, hned za tím přijde centrální autentizace, kde půjde v podstatě asi jen o definici databázové struktury a rozhraní, plus oné replikace a vynucování konzistence. Následně budu psát úryvky PHP a C++, které budou implementovat všechny potřebné metody pro centrální ověření.

Avatar
Kattnienika
Správkyně fóra
Příspěvky: 97
Bydliště: Hostinné
Kontakty:

Re: Propojení účtů

Příspěvek od Kattnienika » 6. prosinec 2017 (16:33:14)

Dobře, položím otázku jinak. :-)

Registrace na fórum ostatními uživateli (tím nemyslím vývojáře) je na fórum možná už teď či až po dokončení "Frozen.net"?
Za chybnou terminologii se omlouvám, přeci jen jsem jenom žena. :-)

Za překlepy se omlouvám, většinou píšu z "chytrého" telefonu. :-)

Avatar
Gregory
Vedoucí vývoje
Příspěvky: 73
Bydliště: near Pilsen
Kontakty:

Re: Propojení účtů

Příspěvek od Gregory » 6. prosinec 2017 (16:37:27)

Pochopitelně až po dokončení Frozen.net. Naše účty tam nějak přenesu, jen nevylučuju to, že si budeme muset všichni resetovat heslo, protože budeme hesla ukládat dost pravděpodobně jinak, než je ukládá phpBB.

Avatar
Kattnienika
Správkyně fóra
Příspěvky: 97
Bydliště: Hostinné
Kontakty:

Re: Propojení účtů

Příspěvek od Kattnienika » 6. prosinec 2017 (16:56:50)

Reset hesla je minimum, ale k tomu mám otázku jak to chceš udělat s možností změnit heslo či resetovat přímo v phpBB?
Za chybnou terminologii se omlouvám, přeci jen jsem jenom žena. :-)

Za překlepy se omlouvám, většinou píšu z "chytrého" telefonu. :-)

Avatar
Gregory
Vedoucí vývoje
Příspěvky: 73
Bydliště: near Pilsen
Kontakty:

Re: Propojení účtů

Příspěvek od Gregory » 6. prosinec 2017 (18:26:24)

Tak jak jsem naznačoval předtim - napíšu PHP modul, kterým se pak jen patchne phpBB s příslušnejma úpravama do ověřovacího modulu phpBB.

Avatar
Teu
Administrátor
Příspěvky: 16
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Propojení účtů

Příspěvek od Teu » 7. prosinec 2017 (10:05:12)

Gregory píše:
5. prosinec 2017 (18:37:55)
Bohužel jak máme webserver a herní server jinde, bude potřeba uchovávat repliky a řešit konzistentnost. Veškerý propojení bude zaznamenáno v téhle databázi, abychom nemuseli měnit struktury databází "okolních" - půjde jen o to doprogramovat do daných systémů (fórum a bugtracker) možnost autentikace přes centrální databázi (popř. její repliku) a zároveň možnost extrahovat ID sezení z té samé databáze a podle toho vybírat uživatele při přechodu z jednoho systému do druhého
A co nám brání mít gameserver a webserver u sebe? Vždyť by stačilo na webhostingu upravit DNS záznamy a mít webserver na stroji... Ten provoz nebude imho zas tak velkej, aby to něčemu vadilo...

Avatar
Gregory
Vedoucí vývoje
Příspěvky: 73
Bydliště: near Pilsen
Kontakty:

Re: Propojení účtů

Příspěvek od Gregory » 7. prosinec 2017 (11:24:40)

Myslim si že nejde ani tak o provoz a to, že by to server neunes, ale např. o to, když bude výpadek, aby byl pořád jeden informační kanál mimo server. Synchronizace databází přes nějaký API už takovej problém neni, řešil bych to ze serveru nějakým update requestem s časovejma značkama třeba jednou za 5 minut. Oddělení těchhle služeb je řekl bych poměrně běžná věc právě z toho důvodu, abychom nebyli omezování funkčností právě jedný komponenty systému.

Avatar
Teu
Administrátor
Příspěvky: 16
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Propojení účtů

Příspěvek od Teu » 7. prosinec 2017 (21:05:51)

Tak jeden informační kanál mimo server máš = FB

ale je mi to celkem jedno, jen jsem navrhl nějakou variantu

Avatar
Gregory
Vedoucí vývoje
Příspěvky: 73
Bydliště: near Pilsen
Kontakty:

Re: Propojení účtů

Příspěvek od Gregory » 9. prosinec 2017 (13:14:44)

Jako taky jsem nad tim přemejšlel, ale právě mi z toho vyšlo líp to, že to je oddělený. Máme tak dva různý "prostory" kde mít informace, a FB nevim jestli je úplně 100%, protože půlka lidí FB nemá nebo na něj nechodí, ale první co lidi obvykle napadne, když jim nejde připojit se na server, je zkontrolovat, zdali neni zmínka na stránkách / na fóru.

Publikaci důležitejch informací bych taky řešil pak centrálně - na webovkách se zadá, zvolí se kanály kam to propagovat (Stránka, Fórum - Důležité info, Launcher, Facebook, Twitter zkráceně) a bude to. Přecijen co se informovanosti o důležitejch událostí týče, jde o to dosáhnout na co nejvíc lidí, ne "mít alibi".

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Zpět na „Všeobecná diskuze“