Znalostní báze

Informace o vývoji webovek, fóra, bugtrackeru,...
Avatar
Kattnienika
Správkyně fóra
Příspěvky: 97
Bydliště: Hostinné
Kontakty:

Znalostní báze

Příspěvek od Kattnienika » 12. listopad 2017 (8:49:44)

Ahoj všichni,

Zrovna se patlám se Znalostní bází. Kategorie pro samotný vývoj je hotová (onačeny jako [Vývoj]). Ale zajímá mě, zda chcete přidat možnost i pro herní návody (psané přímo hráči) a jak je případně rozdělit, ať to není všechno naházené v jedné karegorii.
Za chybnou terminologii se omlouvám, přeci jen jsem jenom žena. :-)

Za překlepy se omlouvám, většinou píšu z "chytrého" telefonu. :-)

Avatar
astromedia
Game Master
Příspěvky: 32
Bydliště: Liberecko
Kontakty:

Re: Znalostní báze

Příspěvek od astromedia » 12. listopad 2017 (10:51:34)

Ja mel pocit ze zase zustane cast co uvidi hraci a co uvidime my :)
Navody psane hraci proc ne pokud bude zajem ale drzel bych to samostatne ... ale tezko rici co vsechno kam dopredu zaradit, neco ukaze az cas hadam

Btw: Porad tu mam "wiki" ke gscriptu, uz nebude uplne kompletni ale pokud to chces nekam hodit muzu ti to zipnout a poslat (Bohuzel to nema administraci takze se dopisy musi delat rucne v kodu ale neni to problem kdyz je k tomu pristup ... psal jsem to tehdy jako jednoduchy soubor webovych stranek)
Obrázek Astromancer

Avatar
Kattnienika
Správkyně fóra
Příspěvky: 97
Bydliště: Hostinné
Kontakty:

Re: Znalostní báze

Příspěvek od Kattnienika » 12. listopad 2017 (10:57:55)

Některé sekce jsou samozřejmě hráčům skryté, ale s přechodem na Legion řešíme otevření se světu. Tudíž i hráčům a externím vývojářům. V postatě vznik Open Source projektu.

Spíše z toho můžeš zkusit udělat nějaký manuál a nebo by jsi to mohl dotáhnou do konce a můžeme to někam nahrát jako nástroj pro vývojáře. ;-)
Za chybnou terminologii se omlouvám, přeci jen jsem jenom žena. :-)

Za překlepy se omlouvám, většinou píšu z "chytrého" telefonu. :-)

Avatar
astromedia
Game Master
Příspěvky: 32
Bydliště: Liberecko
Kontakty:

Re: Znalostní báze

Příspěvek od astromedia » 12. listopad 2017 (11:09:41)

On je to v podstate manual, jen ho bude obcas potreba updatovat jednou za cas :) ... Bude tam chybet asi par drobnosti co se dopsalo naposledy, co tu vsechno stoji nebyla moc chut se to snazit doplnit zatim :D

https://drive.google.com/file/d/1NU3yIg ... sp=sharing

Tak jako tak je to o neco prehlednejsi nez ty vypisky co delal Greg na foru (doufam :D)
Obrázek Astromancer

Avatar
Kattnienika
Správkyně fóra
Příspěvky: 97
Bydliště: Hostinné
Kontakty:

Re: Znalostní báze

Příspěvek od Kattnienika » 12. listopad 2017 (11:32:09)

A nechceš to dokončit a pak hodit do znalostní báze?

Pokud by to bylo obsáhlejší nebo jsi chtěl přidat obrázky a podobně, mohli bychom považovat nad vytvořením vlastní stránky.
Za chybnou terminologii se omlouvám, přeci jen jsem jenom žena. :-)

Za překlepy se omlouvám, většinou píšu z "chytrého" telefonu. :-)

Avatar
astromedia
Game Master
Příspěvky: 32
Bydliště: Liberecko
Kontakty:

Re: Znalostní báze

Příspěvek od astromedia » 12. listopad 2017 (11:45:09)

Mno jde hlavne o to ze se do toho bude muset stejne sahat az se do gscriptu dopisou dalsi veci (pokud se k tomu Greg dokope :D). Jako samostatna stranka odkazovana z fora by asi to bylo lepsi hadam. Dokoncit to samozrejme chci ale vzhledem k aktualni situaci to neni uplne priorita a jak rikam vetsina toho tam je ... prubezne na to urcite jeste mrknu :)

Nebylo by od veci kdyby se v tom mohlo hrabat vic vyvojaru ale nevim zda by v tom nebyl pak moc velky bordel :D
Obrázek Astromancer

Avatar
Kattnienika
Správkyně fóra
Příspěvky: 97
Bydliště: Hostinné
Kontakty:

Re: Znalostní báze

Příspěvek od Kattnienika » 12. listopad 2017 (16:55:35)

Teď by se k úpravě té stránce dostal jenom ten, kdo má přístup na FTP. Ale je minimum to tam nahrát. V okamžiku, kdy bude existovat git, dostane se k tomu každý vývojář.

Jak jsi na tom s HTML a CSS?
Za chybnou terminologii se omlouvám, přeci jen jsem jenom žena. :-)

Za překlepy se omlouvám, většinou píšu z "chytrého" telefonu. :-)

Avatar
astromedia
Game Master
Příspěvky: 32
Bydliště: Liberecko
Kontakty:

Re: Znalostní báze

Příspěvek od astromedia » 12. listopad 2017 (17:12:43)

Mno zivim se jako programator webovych aplikaci tak doufam ze dobre :D ... proc se ptas?

S cim nekamaradim je git :D ... ale to nastesti z vetsi casti postihle spis core devy snad :)
Obrázek Astromancer

Avatar
Gregory
Vedoucí vývoje
Příspěvky: 73
Bydliště: near Pilsen
Kontakty:

Re: Znalostní báze

Příspěvek od Gregory » 12. listopad 2017 (19:56:21)

V okamžiku kdy bude existovat git repozitář pro webovky bude možný zařídit deploy přímo na FTP + DB. Bude tedy dostačovat, aby někdo pushnul do repozitáře, zmačknul jedno tlačítko někde v custom naší administraci a změny by se nahrály na live verzi webu / fóra / whatever.

Pro teď mějme provizorní stav, než se povede zprovoznit "spodní část ekosystému", která spočívá ve skriptech a nastavování. Až budu mít čas, sestavím roadmapu vývoje, teď na mě ale tlačí zápočet, semestrálka a část DP, což bych měl během týdne dokončit.

Avatar
Kattnienika
Správkyně fóra
Příspěvky: 97
Bydliště: Hostinné
Kontakty:

Re: Znalostní báze

Příspěvek od Kattnienika » 13. listopad 2017 (7:41:20)

Prozatím to můžeme vyřešit tak, že to nahraju na server ručně. V okamžiku existujícího gitu to nahraješ tam, někdo s právy úpravu schválí a následně se provede to co psal Greg.

Otázkou je, jestli to zvládneš napsat sám, nebo se s tím mám patlat. Pokud sám, vytvořím ti akorát základní šablonu (php, html, css a jazykový soubor) a hodím ti to na adresu g-script.php.

Gregu, a nebylo by možné udělat jakousi "automatizaci"? Dejme tomu, že třeba každý den v 6:00 (třeba s restartem serveru) by se automaticky "zmáčklo" custom tlačítko v administraci? Já třeba nemám problém si to pokaždé kliknout, ale opět by to ulehčilo všem vývojářům. :-)

P.S.: Aby tu nebyl guláš, prosím aby s v tématu řešilo pouze to, co odpovídá předmětu tématu. Na jiné věci není problém založit nové téma. ;-)
Za chybnou terminologii se omlouvám, přeci jen jsem jenom žena. :-)

Za překlepy se omlouvám, většinou píšu z "chytrého" telefonu. :-)

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Zpět na „Webové zázemí“