Changelog

Informace o vývoji webovek, fóra, bugtrackeru,...
Odpovědět [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Avatar
Kattnienika
Správkyně fóra
Příspěvky: 97
Bydliště: Hostinné
Kontakty:

Changelog

Příspěvek od Kattnienika » 27. listopad 2017 (18:00:18)

Ahoj všichni,

Jako na starém fóru i zde máme changelog. S přechodem na OpenSource projekt budu muset dojít k menší změně. Nově by changelog měl obsahovat provedené změny i z jiných oblastí než jen z WoWka.

Z toho důvodu bych navrhovala pár věcí, aby zůstala zachována přehlednost.

Nejprve bych navrhovala changelog rozdělit na kategorie. Zatím mám myšlenku na:
  1. Fórum
  2. Webové stránky
  3. BugTracker
  4. World of Warcraft
Máte k rozdělení nějaké nápady?

Dále bych navrhovala, aby changelog byl psaný podle oprav a neobsahoval již více oprav v jednom tématu.

Ke každé opravě by bylo dobré do předmětu přidat prefix podle typu úpravy:
  • [NPC]
  • [Item]
  • [Quest]
  • ...
Případně by prefix šel nahradit funkcí ikony tématu. Pak by launcher mohl identifikovat typ opravy na základě typu ikony a nepřekážel by tam ten prefix. Tedy by to vypadalo lépe. Ale to nejdříve musím zjistit zda phpBB umí do exportu RSS přidat i ikonu tématu.

Nakonec menší poznámka. Changelog by neměl obsahovat samotné kódy oprav. K tomu máme znalostní bázi. Ale nebylo by od věci do changelogu přidat případný odkaz na kódy ve znalostní bázi.

Pokud se domluvíme na nějaké struktuře changelogu a případné vzorové šabloně, bude reálné použít RSS kanál changelogu třeba do launcheru pro export změn. :-)
Za chybnou terminologii se omlouvám, přeci jen jsem jenom žena. :-)

Za překlepy se omlouvám, většinou píšu z "chytrého" telefonu. :-)

Avatar
Gregory
Vedoucí vývoje
Příspěvky: 73
Bydliště: near Pilsen
Kontakty:

Re: Changelog

Příspěvek od Gregory » 27. listopad 2017 (18:35:31)

Jen doplním, že je potřeba počítat s propojením s webovkama. Tím bych asi udělal i to, že by se přispívalo do changelogu tam (tedy by RSS export byl odtamtud), a webovky by to strkaly rovnou i do databáze fóra (popř. jestli má phpBB nějaký API, nezkoumal jsem).

Co se dělení týče, souhlasím - určitě použít kategorie "komponent", tedy to co psala. O připisování tagů by se staral případný skript na webovkach.

Avatar
Kattnienika
Správkyně fóra
Příspěvky: 97
Bydliště: Hostinné
Kontakty:

Re: Changelog

Příspěvek od Kattnienika » 27. listopad 2017 (19:06:55)

Nebylo by jednodušší to udělat opačně? Vložit na fórum a na webovky přes RSS? Už jenom z toho důvodu, že každý vývojář má účet na fóru. Takhle polezeš ještě na webovky a tam to budeš psát.
Za chybnou terminologii se omlouvám, přeci jen jsem jenom žena. :-)

Za překlepy se omlouvám, většinou píšu z "chytrého" telefonu. :-)

Avatar
Gregory
Vedoucí vývoje
Příspěvky: 73
Bydliště: near Pilsen
Kontakty:

Re: Changelog

Příspěvek od Gregory » 27. listopad 2017 (19:26:14)

Taky by to šlo, ale bude obtížnější vynucování formy. Webovky by zaručily formu nějakým přesně daným formulářem. Pokud jsi schopna zaručit, že se na fórum budou dávat přesným způsobem formátované vstupy (formulářem, ..), půjde udělat export na webovky. Jde mi předně o to, že pokud chceme mít na webovkách nějak formátovanej výstup (ikonka, titulek, podtitulek, text, linky na wowhead, ..), musí bejt předně správně formátovanej už na vstupu.

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Zpět na „Webové zázemí“